SPORT POWSZECHNY

W odpowiedzi na bardzo liczne zapytania od osób i organizacji strzeleckich z Polski, Anglii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Czech, Słowacji, oraz naszych członków, przyjaciół, sympatyków i świata mediów, dotyczących działalności Klubu Sportowego ŚWIT w kontekście modernizacji i przeznaczenia obiektu, proszę Państwa o odrobinę wytrwałości i oczekiwania na dalszy rozwój wydarzeń.

Przesyłane przez Państwa wiadomości, rozmowy jak też treści priv, Zarząd Klubu bardzo wnikliwie analizuje i oczywiście podziela Wasze obawy, potwierdzając ich prawdziwość.

Tylko w ostatnim czasie od zatroskanych przyjaciół naszego stowarzyszenia otrzymałem ponad 3.000 wiadomości co może wskazywać, iż cieszymy się niemałym szacunkiem a Wasza troska motywuje nas do walki i jeszcze cięższej pracy. Mobilizacja i Wasze deklaracje wszelkiej pomocy przyjmujemy z pełnią serdeczności i wdzięczności.

Na chwilę obecną z pokorą oczekujemy na rozwój sytuacji, która określona jest datą 31.03.2020 r. i do tego czasu Zarząd przedstawi bardzo obszerną informację w przedmiotowej sprawie.

Przez ostatnie 3 lata poświęciliśmy się bez reszty w realizację zadania modernizacji obiektu, ponosząc poważne rany finansowe i osobiste, aby wieloletnie tradycje strzelectwa sportowego w mistrzowskim wydaniu pozostały w mieście Starachowice. Podstawą była dotychczasowa heroiczna działalność i postawa zawodników, kadry trenerskiej, zarządzających, naszych przyjaciół oraz wolontariuszy, dzięki którym można było uzasadnić składane wnioski jak też utrzymać działalność Klubu Sportowego ŚWIT i szkolenie dzieci i młodzieży z fantastycznymi wynikami
w okresie prowadzonych prac budowlanych.

  Ze strzeleckim pozdrowieniem:

Zarząd KS ŚWIT Starachowice