Aktualności

Będąc odpowiedzialnym za innych i za siebie musimy ograniczyć naszą działalność do minimum.
Dzisiaj w dobie wszechogarniającego nas koronawirusa a przede wszystkim ze względu na odpowiedzialność za naszych członków, przyjaciół, pracowników, zleceniodawców i zleceniobiorców naszego klubu prosimy o wyrozumiałość za niedogodności związane z zamknięciem naszego obiektu. Miejmy nadzieję, że jest to stan przejściowy i podniesiemy się po pandemii bez nieodwracalnych strat dla naszych pracowników, dla których jest to drugi dom a jednocześnie jedyne źródło utrzymania. Zaistniała sytuacja prowadzi do bardzo poważnych problemów ekonomicznych związanych z utrzymaniem naszej działalności. Zarząd klubu prowadzi intensywne działania zmierzające do ograniczenia strat związanych z ograniczeniami naszej działalności oraz poszukiwaniem środków na przeżycie w tym trudnym okresie.
Ze strzeleckim pozdrowieniem
Zarząd KS ŚWIT Starachowice

 


UWAGA

W związku z ogłoszonym stanem epidemii Klub Sportowy ŚWIT odwołuje wszystkie imprezy dla grup zaplanowane od dnia 15.03.2020 do odwołania

Hotel ŚWIT zostaje zamknięty w okresie 15.03.2020 do odwołania

Informacja telefoniczna: 503-065-042,  502-227-765

————————————————————————————————————

 

Z przykrością zawiadamiamy, iż w związku z zagrożeniem wywołanym koronawirusem SARS-CoV-2, informuję, że Zarząd Klubu Sportowego ŚWIT oraz Zarząd Świętokrzyskiego Związku Strzelectwa Sportowego podjął decyzję o odwołaniu Egzaminu na Patent Strzelecki, który miał się odbyć w dniu 14 marca 2020 roku w Starachowicach. Powyższa decyzja podyktowana jest przepisami Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, zaleceniami Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Ministerstwa Sportu. Decyzja ma na celu zapobieganie wystąpienia zachorować na COVID-19 i rozprzestrzenianie się koronawirusa co stanowi zagrożenie bezpieczeństwa wszystkich osób, uczestniczących w przedmiotowym egzaminie.

 

Karol Kopeć – Prezes Klubu Sportowego ŚWIT Starachowice
Jan Sajnok – Wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Strzelectwa Sportowego

 

Wszystkie osoby, które miały przystąpić do egzaminu w najbliższych dniach otrzymają zwrot opłaty. O nowym terminie egzaminu w Województwie Świętokrzyskim poinformujemy wkrótce na stronie www.strzelnica-starachowice.pl

Zaistniała sytuacje jest niezależna od nas.

———————————————————————————–
Egzamin na patent strzelecki

Od KS ŚWIT Starachowice – Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni wróciłeś z kraju, w którym występuje koronawirus lub/i masz takie objawy, jak: gorączka, kaszel, duszności, lub miałeś kontakt z osobą, u której potwierdzono lub podejrzewa się zakażenie – niestety nie możesz przystąpić w dniu 14.03.2020do egzaminu na patent strzelecki. Ponieważ sytuacja zmienia się dynamicznie śledź informacje dot egzaminu lub jego odwołania na www.strzelnica-starachowice.pl

Wszyscy uczestnicy egzaminu będą zobowiązani do sporządzenia stosownego oświadczenia oraz poddani badaniu czy nie posiadają podwyższonej temperatury.
Apelujemy do Państwa o odpowiedzialność za siebie i innych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dot. swojego zdrowia prosimy o informację. Kolejny termin egzaminu na patent strzelecki planowany jest niebawem więc nic na siłę.
Dziękujemy za zrozumienie.
——————————————————————————————————————————–
Egzamin na patent strzelecki
Klub Sportowy ŚWIT
ul. Strzelnicza 29
27-200 Starachowice
tel. kontaktowy 502227765
termin:  14.03.2020 godz. 11.00
Od godz. 9.00 – lekarz medycyny sportowej
Rejestracja do uczestnictwa w egzaminie wyłącznie za pośrednictwem systemu PZSS – https://portal.pzss.org.pl
w terminie i na zasadach określonych przepisami PZSS.

Zawodnicy KS ŚWIT Starachowice proszeni są o składanie wniosków o przedłużenie licencji zawodniczej na rok 2020 za pośrednictwem portalu informatycznego PZSS. Informujemy, iż brak licencji zawodniczej jest  podstawa dla właściwego WPA KWP do wszczęcia postępowania ws cofnięcia pozwolenia na broń. 

PORTAL INFORMATYCZNY PZSS

Wszelkie informacje dot. bazy PZSS – PORTAL INFORMATYCZNY

Logowanie do systemu – https://portal.pzss.org.pl

 


URZĄD MIASTA STARACHOWICE

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI

KLUB SPORTOWY ŚWIT

Jak co roku najmłodsi mieszkańcy Starachowic będą mieli możliwość uczestnictwa w strzeleckich feriach zimowych w CSS Starachowice wspólnie z Klubem Sportowym ŚWIT. Dla uczestników przygotowaliśmy pokazy broni i wyposażenia zawodników strzelectwa sportowego. Każdy uczestnik zajęć będzie miał możliwość odbyć trening strzelecki pod bacznym okiem wybitnych trenerów strzelectwa sportowego. Dodatkowo wszyscy przejdą szkolenie w zakresie bezpieczeństwa na strzelnicy oraz obsługi broni. Na koniec wszyscy otrzymają swoje tarcze i coś słodkiego.

termin zajęć zostanie opublikowany w informatorze miejskim UM Starachowice

Na zajęcia zaprasza:
Urząd Miasta Starachowice
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach
Klub Sportowy ŚWIT

———————————————————————————————

 

K L U B     S P O R T O W Y    Ś W I T     S T A R A C H O W I C E 

 

W odpowiedzi na bardzo liczne zapytania od osób i organizacji strzeleckich z Polski, Anglii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Czech, Słowacji, oraz naszych członków, przyjaciół, sympatyków i świata mediów, dotyczących działalności Klubu Sportowego ŚWIT w kontekście modernizacji
i przeznaczenia obiektu, proszę Państwa o odrobinę wytrwałości i oczekiwania na dalszy rozwój wydarzeń.

Przesyłane przez Państwa wiadomości, przeprowadzone rozmowy jak też treści priv, Zarząd Klubu bardzo wnikliwie analizuje i oczywiście podziela Wasze obawy, potwierdzając ich prawdziwość.

Tylko w ostatnim czasie od zatroskanych przyjaciół naszego stowarzyszenia otrzymałem ponad 3.000 wiadomości co może wskazywać, iż cieszymy się niemałym szacunkiem a Wasza troska motywuje nas do walki i jeszcze cięższej pracy. Mobilizacja i Wasze deklaracje wszelkiej pomocy przyjmujemy z pełnią serdeczności i wdzięczności.

Na chwilę obecną z pokorą oczekujemy na rozwój sytuacji, która określona jest datą 31.03.2020 r. i do tego czasu Zarząd przedstawi informację w przedmiotowej sprawie.

Przez ostatnie 3 lata poświęciliśmy się bez reszty w realizację zadania modernizacji obiektu, ponosząc poważne rany finansowe i osobiste, aby wieloletnie tradycje strzelectwa sportowego w mistrzowskim wydaniu pozostały w mieście Starachowice. Podstawą była dotychczasowa heroiczna działalność i postawa zawodników, kadry trenerskiej, zarządzających, naszych przyjaciół oraz wolontariuszy, dzięki którym można było uzasadnić składane wnioski jak też utrzymać działalność Klubu Sportowego ŚWIT i szkolenie dzieci i młodzieży z fantastycznymi wynikami
w okresie prowadzonych prac budowlanych.

                                                                                                                                                                                             Ze strzeleckim pozdrowieniem:

                                                                                                                                                                                   Zarząd KS ŚWIT Starachowice 

 

 

 

 

 

INFORMACJA DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O POZWOLENIE NA BRON DO CELÓW SPORTOWYCH:

W związku ze stanowiskiem Komendy Głównej Policji polecającym niehonorowanie obecnej formy orzeczeń o nadaniu patentu strzeleckiego oraz orzeczeń o nadaniu licencji zawodniczej w postępowaniach administracyjnych dot. wydawania pozwoleń na broń jako dokumentów niespełniających wymogów Kodeksu postępowania administracyjnego informujemy, że Polski Związek Strzelectwa Sportowego wdrożył stosowanie podpisu kwalifikowanego w procedurze wydawania w/w orzeczeń.

Pełna treść informacji oraz sposób postępowania – POBIERZ

 

OD DNIA 01.04.2020 BĘDZIE OPUBLIKOWANA NOWA STRONA INTERNETOWA KS ŚWIT STARACHOWICE

CENTRUM STRZELECTWA SPORTOWEGO W STARACHOWICACH

 

W ZWIĄZKU Z PRZEBUDOWĄ STRZELNICY PRZEPRASZAMY ZA NIEDOGODNOŚCI ZWIĄZANE Z ORGANIZACJĄ
SZKOLEŃ I ZAWODÓW NA TERENIE OBIEKTU

 

PORTAL INFORMATYCZNY PZSS

Wszelkie informacje dot. bazy PZSS – PORTAL INFORMATYCZNY

Logowanie do systemu – https://portal.pzss.org.pl

 

KURS PROWADZĄCEGO STRZELANIE

Planowany termin kursu – do ustalenia

 

 


 

WAŻNE INFORMACJE DLA POSIADACZY BRONI

Badania lekarskie – Badania lekarskie dla uprawiających sport

 


 

WIZYTA WICEMINISTRA SPORTU NA STRZELNICY

http://www.tv.starachowice.pl/wiadomosci/126,wiceminister-sportu-w-starachowicach

http://kielce.tvp.pl/23941716/strzelnica-odzyska-dawny-blask

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/starachowice/art/9376920,wiceminister-sportu-goscil-w-starachowicach,id,t.html

 


 

DO POBRANIA

Deklaracja członkowska

Statut KS ŚWIT